Nagu arvata võis, tegi treener puust ja punaseks, miks tuleb mul joosta hetkel 130nese pulsisagedusega. "Hetkel ehitame me baasi ja 130 on kindel pulss, mille puhul pole võimalik eksida," ütles Margus ja lisas, et sellega loome vastupidavuse, mida ei tohi segi ajada kiirusliku vastupidavusega. Baasi loomine on vajalik just selleks, et jalad kannaksid ka 35 km ja 42 km :)
Tunnistan, et teisipäevases trennis, mille viisime läbi Kerliga, oli pulss enamasti ikka 150. Jutustamisele läks palju rõhku ja seegi tõstab ju pulssi. Aga emotsionaalselt oli trenn paljuandev. Pärast tunniajast jooksu tegin veel sulghüppeid. Kes veel ei tea, siis see on nagu hüppenööriga hüppamine, ainult et ilma nöörita ehk siis kuiv karglemine. Aga tõhus! Ma ütleks, et oli isegi raske minut järjest ja nii kolm korda järjest hüpelda.
Neljapäevases trennis jälgisin piinliku täpsusega pulssi ja nii hoidsin pulsi vajalikul tasemel. Mul nagu veri vemmeldaks pidevalt, et kohe pean tempot tegema. Reeglina on nii, et pärast korralikku põletavat trenni on tunne kui uuesti sündinul.
Pärast 50 minutilist jooksu tegin keskkohaharjutusi. Ja taas, esimene kord olin kui nõrguke. Nüüd püüan neid teinekord ka hommikuti ärgates teha, et keskkoha lihased tugevaks ja trimmi saada :)
Täna käisin ka taas nõelravis. Ikka Toomas Tiik`i juures. Olen tema jaoks täielik müsteerium olnud. Loobunud suhkrust, valgest jahust, kohvist ja piimatoodetest, on ikka organismis näitajad halvad. Ise ka tunnen. Tavameditsiin pakub lahenduseks ikka antibiootikume, millest olen aga loobunud, et vältida järjekordset keemilist puhastust. Ühesõnaga selgus täna juhuslikult, et kuigi olen halbadest asjadest loobunud ja asendanud need heade toodetega (rukkileib, greip, mädarõigas, sinep, kõiksugused puu-ja juurviljad), on üks mulle ebasobilik asi menüüsse siiski jäänud - kaerahelbed. Minu igahommikune lemmik ehk kaerahelbepudru on nüüdsest keelatud. Usun, et nüüdseks on suuremad ja väiksemad jamad möödanik.
Kevadiseks ajaks andis Tiik kaasa toitumissoovituse, et vältida kevadstressi ja haiguseid:
1. minimaliseerida soola tarbimist
2. Minimaliseerida loomsete rasvade, töödeldud õlide, juustu, muna, pähklite jt rammusate toitainete tarbimist.
3. Vähendada biosimulaatorite (nt zenzen) ja olmesimulaatorite (kofeiin, nikotiin, kange alkohol) tarbimist.
Kokkuvõtvalt on kevadel oluline süüa vähem, juua rohkem (loomulikult mitte alkoholi) ning muretseda vähem ja liikuda rohkem.