Thursday, August 6, 2015

Kuues päev. 40 kilomeetrit mööda vett ja maad.


Kui eile ärkasin ma pardina, ei, mitte tavalise, vaid metspardina ühes oma üles paistetanud herpesega kaetud huultega, siis täna ärgates sain end veidi inimlikumana tunda. Kuigi, ka mitte just kergemate killast öö ei möödunud, sest eile tulid laagrisse olemist uudistama mu ema, kaksik ja tema laps Rainer ka. Meie ema ja Raineriga magasime minu tutikas telgis ja no tegelikult on see ikkagi kaheinimese telk, see sai täna öösel eredalt, et mitte öelda, veidi piinavalt selgeks. Kui ema nohises-norskas, siis Rainer lihtsalt tundis end selles kitsas telgis hästi, igas mõttes. Mina olin surutud näoga vastu seina nii, et hing kohati kinni. Aga väsimus niitis mu ja kuidagi ma siiski seal fantastiliselt kauni Keila jõe ääres magada ka. Pikk päev siiski seljataga.

Hommikul sai vedeletud, sest sättimist jagus. Ühel hetkel leidsid meid sealt ka pisikesed jumbud, kes oma laagri raames olid matkama tulnud. Seejärel laager kokku ja minekule – ees ootas 40 kilomeetri läbimist. Alustasime jalgsi, matkates mööda Keila jõge Periküla poole, igas vähegi paremas paigas toimus mõistagi ujumine ka. Pikalt ei läinud, sest viis kilomeetrit möödus reibaste jalge all kiirelt. Kanuud olid juba ootel, et järgmised 14 kilomeetrit läbida mööda jõge aerutades. Keila jõest sai just üks mu lemmikjõgesid - nii ilus on!  Jagasime endeid paaridesse, enamvähem võrdsetesse. Start läks ja see oli nauditav - eriti tänase
päikesepaistelise ilmaga. Täna saime me kõik tegelikult pruuniks ka. Häli on täitsa kohe pagulane valmis, sinised silmad vaid veel reedavad. Meie olime Stevega kanuus ja võib küll julgelt öelda, et üks tugevaim paatkond, kuigi me ei võistelnud ja see ei tohiks üldse olulinenegi olla, aga vahepeal, kui Heleen üle käte jälle läks ja kõiki pritsima hakkas, oli hea trump tagataskus ja sai kiirelt eest aerutatud. Priit oli samasugune maniakk aeg-ajalt, samas ka hea poiss, sest kui parankasid vaja jagada, toob Priit ka vastuvoolu neid igale paatkonnale. Poolel teel oli veel ka väike paus, mil Alarist sai jäätiseonu. Seisime seal kusagil viadukti all ja Rainer leidis kaks mobiiltelefoni veest, lisaks ühe landi. Ta oli valmis matka katkestama, et edasi otsida - ehk leidub midagi veel. Ma oleks mõnd ilusat ehet tahtnud ja ta andis küll lootust, et sealt võiks leida, seega üks päev lähme tagasi põhjasid kammima. Enne veel, kui randusime, jäi ette köis keset jõge suuremateks vettelendudeks. Uskuge või mitte, meie lapsemeelses grupis möödujaid juba pole.

Randudes olid mõne näod väsinud, kuid meie, kes me algusest matkanud, tundus tänane vaheldusrikas matk pigem kergemana. Koormusega harjub. Nüüd jäi veel viimane etapp - rattasõit, kokku 22 kilomeetrit otse Rummu karjääri äärde. Esimeses osas pani pool kampa RMK sildist mööda ja sõitsid valele ringile. Alar

ütles kohe, et sportlased peavadki rohkem pingutama ja las rassivad. Õnneks mõistsid nad siiski peagi, et on valel teel ja hakkasid õigeid radasid otsima. Samal ajal oli Külli, kes matkal kaasas pildistamas seal kandis meid ootamas ja jäänud jutustama 12 aastaste poistega, kellest üks küsis, et kas Külli tahaks õhtuks tagasi tulla ja seksida ka. Külli küsis vaid, et kas juhtub tihti, et noormees emavanustega seksib. Seejärel pani plehku sealt, sest jube imelik on külavahel pargis sellised 12-aastaseid kohata.
Meie kimasime aina edasi, vahepeatusega Vasalemma kaupluses. Saime teada, et sealse kandi rahvale on paari päeva pärast silmanägemise kontroll orgunnitud ja fekaalivedu toimub vastavalt vajadusele. Muus osas tundus see kant ka üks igati kihvt. Rummu lähedale jõudes tuli muidugi taas ujumine ette võtta. Priit hüppas saltodega, Lota hüppas saltodega, Heleen on lihtsalt hull ujuja ja Rainer ei saa ka neist sammugi maha jääda. Et pika päeva lõpuks veel motivatsiooni lisada, teatas Alar, et õhtul saame Rummu lähedal sauna ja kes soovib, siis põrandal magada ka. Ma veel ei tea, kuidas teha, kas mina põrandal või telgis, aga norskava emaga koos ma magada täna ei jõua. Päev oli pikk ja liiga väsitav selleks. Ahjaa, meeste poolt on õhtuse programmi sees veel kujundujumine ja vesiroos ka plaanis.

No comments:

Post a Comment