Tuesday, October 13, 2015

Golfi tulemus nüüd käes! Uus kuu tõi aga kaheksakordse meistrist treeneri!

Igast teemast järjekorras. Enne veel, kui haigus mu võttis, sain kuu kokku võtta viimases golfi trennis. Pean tunnistama, et see ala jääb kripeldama. Kohe päriselt.

Viie trenni jooksul, täpsemalt 7 tundi golfi - sai selgeks tehtud põhitõed, milleks on grip ehk golfikepist õige kinnihoidmise asend. Sest kui see on selge, on mängus suur eelis ja golfikepp saab õigesti liikuma. Algasendi õppimine võtab kõvasti aega, ehk ka seetõttu sellele palju pühendasime. Et sõrmed oleksid õigesti risti, õige nurga all, et jalad oleksid täpselt nii, kuidas Torel ütleb. Täpsemalt on tema sõnastus nii: "Peab olema asend, kus jalad on õlgade laiuselt ning põlvest kõverdatud ja algasendis on ülimalt oluline, et ülakeha on ette kummardatud asendis nii, et käed saavad vabalt rippuda.

Minu nõrgaks küljeks oli ja jäi kindlasti chippamine ja puttamine. Millalgi, kui aeg on õige harjutan sel teemal edasi. Igal juhul kuupikkune treeningtsükkel lõppes ühe arvestatava mänguga. Jõelähtme Stone Course`i väljakul ja 6 rada. Esimesed kaks läksid sisseelamiseks, aga kolmandast saime päriselt mängu käima ning raja tulemuseks oli PAR ehk 3 lööki, mis on sellel rajal ettenähtud löökide arv. Järgmised rajad kulgesid suhteliselt hästi ja eriti tulid välja pikad löögid rauakeppidega.
Treener Torel arvas, et kui treeningutega jätkata ja mängimistega, on järgmiseks golfi hooajaks väga head eeldused olemas. No ta tegelikult ütles isegi, et olen sportlikult hästi ettevalmistatud ja õige treeninguga jõuan golfis väga kaugele. Äkki tahtis lihtsalt meelitada.

Aga siis, siis jäin ma nii haigeks, kui haige pole ma olnud aastaid. Esimesed kaks päeva arvasin, et lollitan viiruse minema. Tarbisin ikka oma lemmikut Carmolist, juurde elurõvedat Bittnerit ning jõin
ohjeldamatult ingveri-sidruni teed, kuid kolmapäevaks olin pikali voodis ja ei mingi vägi mind sealt välja ei aidanud. Tegelikult olin tõbine veel nädalgi jutti. Aga ilmselt tuli seegi mulle midagi ütlema. Näiteks, et nädalavahetused võta puhkuseks!
Aga nüüd on käes juba oktoober. Ja mõistagi toob see ka uue ala. Uue treeneri ja üldse on kõik uus. Ma ei saa muud hetkel veel öelda, kui et see treener lõpetas tippspordi aastal 2009. Siiski võistleb ta paar korda aastas Eesti meistrivõistlustel ja on ikka endiselt medalil. Üldiselt on ta kaheksakordne Eesti meister! Õhtul ootab temaga ees trenn ja siis annan teada, kes ta on, mis alal ta mind treenib. Seniks, püüa aimata?

Golfi galerii eest suur tänu Edmond Mäll
Võimaluse eest, Jõelähtme Golf
Ning treenimise eest Sulle, Torel Neider!

2 comments:

 1. Golf on spordiala, kus kehtib range etikett riietusele.
  Valus vaadata neid teksaseid.

  ReplyDelete
 2. Tere kõigile
  Me oleme religioosne organisatsioon, mis teeb laenud eraisikutele, kes vajavad ja kellel Jumala kartuses. Sa oled aus; sa pead likviidsuse maksta arveid, et alustada oma äri või elama võlgu. Oleme valmis vastama teid aidata meie advokaadid. Võta meiega ühendust läbi meie e-posti jaoks kokku rahulolu 24 tundi. Tingimused on väga soodsad ja saate tagasi maksta 20 aasta suurim.
  Siin on meie mail: legalfinance85@gmail.com

  ReplyDelete